trarzh-CNenko

Dünyaca Ünlü Bir Lezzet Türk Lokumu

Lokum tüm dünyada en çok bilinen Türk lezzetlerinin başında gelmektedir. Lokum, 15. Yüzyılda Osmanlı döneminde boğaz ağrılarını hafifletmek amacıyla, şifa için yapılmış bir tarif… Ancak eşsiz lezzeti, şifası ve damakta bıraktığı aroması ile tüm dünyada ünlü bir lezzet haline gelmiştir. Ülkemizin mutfağını sembolize eden en önemli lezzetlerden biri olan lokumun elbette en özel servisi, Türk Kahvesi yanınadır. Türk Kahvesi, lokum ve soğuk su ile misafirlerinizi Lokum Dükkanı’ndan gelen lezzetler ile ağırlayabilirsiniz.

Lokum Çeşitleri

Lokum çeşitleri için 1950 senesinden beri sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktayız. Kurulduğumuz günden bugüne dek sizler için en lezzetli aromaları sizlerle buluşturmaktayız. Özellikle sitemiz üzerinden Türk Kahvesinin yanında çifte kavrulmuş lokumları, kaymaklı, naneli, güllü, fındıklı, çikolatalı ya da sade lokum çeşitlerini ikram edebilirsiniz. Lokum çeşitleri için özellikle kararsız kalan misafirlerimiz için karışık Hürrem Sultan, Kösem Sultan kutularına göz atabilirsiniz. Lokum çeşitleri arasından seçim yaparken özellikle dikkat etmeniz gereken husus; lokumun lezzeti, kokusu ve dokusudur. Lokum şekli, lokumun üretim biçimi hakkında oldukça önemli ipuçlarını vermektedir. Lokum Dükkanı olarak sizler için bu alanda ustalarımızın tariflerini sizlere sunarak, yapısı, şekli, rengi ve kokusu geleneksel lokumları sizlere sunmaktayız. Lokum çeşitleri 15. Yüzyıldan beri Osmanlı ve Türk mutfağında mevcudiyetini sürdürmektedir. Boğaz hastalıklarını ve boğazı rahatlatmak adına bulunan bir tarif olan lokum, muhteşem ve benzersiz lezzeti sayesinde günümüzde en çok bilinen tatlılar arasında yer almaktadır. Tüm dünyada en ünlü lezzetlerimiz arasında bulunan lokum çeşitleri, özellikle Türk Kahvesinin yanında servis edildiğinde geleneksel olarak hak ettiği değeri görecektir…

Lokum Fiyatları

Lokum fiyatları için sizlere Lokum Dükkanı olarak her zaman en uygun fiyatları sunmaktan mutluluk duyarız. Lokum Dükkanı olarak sizlere 1950 senesinden beri en lezzetli ve geleneksel lokum tariflerini sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Hijyen kurallarına bağlı olarak üretimi sağlamaktayız. Bunun yanı sıra Lokum Dükkanı olarak ISO 9001, TSE ve BRC sertifikalarının dışında özellikle TSE Helal belgesine de sahiptir. Sitemiz üzerinden en uygun fiyatlarla, maksimum kalitede satın alabileceğiniz lokumları en lezzetli ve gönlünüz rahat şekilde tüketebilirsiniz.

Kullanım Koşulları

Lezzetli Yemek Tarifleri’nde gezinmeniz ve içeriğini kullanımınız aşağıdaki kullanım şartlarına tabidir.

İçerik

Lezzetli Yemek Tarifleri’nde yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. Lezzetli Yemek Tarifleri’nde yayınlanan tüm içerik site yazarları tarafından sağlanmakta olup tarif gönder bölümünden tarif gönderen yazarlar gönderdikleri içeriğin (fotoğraf ve tarif içeriği)

Devamını Oku

Son Paylaşılanlar

Abone Ol

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit!